Mikroskopické ošetrenie

Zväčšovacie pomôcky ako lupové okuliare alebo mikroskop umožňujú zubným lekárom detailne prehliadnuť ústnu dutinu.
Vďaka nim sa môže odhaliť množstvo začínajúcich ochorení skôr, ako by to bolo možné voľným okom.

Endodontické ošetrenie s mikroskopom

O tom čo je endodoncia, teda ošetrenie koreňových kanálikov a čo zahŕňa sa môžete dočítať v časti záchovná stomatológia. Mikroskopická endodoncia je teda ošetrenie koreňového systému pomocou mikroskopu. V našej ambulancii používame mikroskop CJ Optik – Flexion, ktorý zabezpečuje oveľa presnejšie a detailnejšie sprístupnenie, vyčistenie a hermetické zaplnenie koreňových kanálikov a dokonalé osvetlenie pracovného poľa.

Vďaka práci s mikroskopom sa hranice práce v zubnej ambulancii posúvajú na úroveň, kedy vieme zachrániť aj zdanlivo neošetriteľné zuby a zároveň zlepšuje prognózu ošetrenia. Práca s mikroskopom je vhodná u zubov so zložitou koreňovou anatómiou, zlým prístupom, s nutnosťou ponechania protetickej práce, či pri retrográdnom mikrochirurgickom ošetrení. Z reendodontických výkonov je to výmena nevyhovujúcich koreňových výplní, odstránenie fragmentu zalomeného koreňového nástroja, uzáver scestnej perforácie a resorpcií koreňov.

Protetické ošetrenie s mikroskopom

Mikroskop sa môže používať aj pri príprave zuba na fazety, korunky či mostíky a ich následnom nasádzaní, kedy sa vyžaduje presnosť a tesnosť.