Dentálna hygiena

Dokonale čisté zuby sa nekazia.

Dentálna hygiena je u nás bezbolestne vykonávaná vysokoškolsky vzdelanou dentálnou hygieničkou za účelom odstránenia zubného povlaku, zubného kameňa,
pigmentov a farebných škvŕn z povrchu zubov, spevnenia zubnej skloviny a predchádzania tvorby zubného kazu a parodontitídy.

Nezľaknite sa, mnohým pacientom, ktorí ešte neboli na dentálnej hygiene mierne krvácajú ďasná. Je to preto, že ich majú zapálené a dentálna hygiena bude prvým krokom k tomu, aby sa tohto zápalu zbavili. Na miestach, kde sa dlhodobo nachádza zubný povlak, sa doň po čase uložia minerálne látky zo slín a stáva sa z neho tvrdý zubný kameň. Dentálna hygienička Vám pomocou detekčného gélu zafarbí zubný povlak a následne motivuje a inštruuje vhodnými pomôckami. Je to informácia pre Vás, ktoré miesta si zle čistíte a mali by ste sa na ne viac sústrediť. Po čistení zubov pomocou pieskovača, ktorý sa nazýva aj air-flow, nasleduje odstránenie nánosov zubného kameňa.

NIE JE AIRFLOW AKO AIRFLOW

AIRFLOW® Profylaxis Master vyvinula švajčiarska firma EMS. Prístroj pracuje v súlade s princípmi Guided Biofilm Therapy (GBT), uceleným systémom starostlivosti o zuby, ktorý je založený na maximálnej účinnosti čo najmenej invazívnym spôsobom. Ošetrenie je mimoriadne účinné, šetrné k zubnej sklovine, implantátom a mäkkým tkanivám. Je to jediná technológia, ktorá odstráni biofilm aj z jamiek a hlbokých rýh zadných zubov, medzizubných priestorov aj pri stesnaní, priestorov pod okrajom korunky a ďasnových žliabkov. Bez poškodenia odstraňuje biofilm aj z ďasien, jazyka a podnebia. Odstraňuje ho okolo ortodontického aparátu bez toho, aby bolo nutné odstrániť gumičky, ligatúry a drôty. Čistiaci prášok je to najjemnejšie, s čím sa v stomatológii môžete stretnúť. Preto je extrémne šetrný k sklovine a ďasnám, napriek tomu bez problémov odstráni odolné pigmentácie od čaju, fajčenia a kávy. Väčšinou nie je potrebné nepríjemné škrabanie zubného kameňa ručnými nástrojmi a kyretami. Na záver si ešte zuby vypláchnete s dezinfekčnou ústnou vodou. V deň vyšetrenia môžu byť ďasná citlivé, no všetko je len dočasné.

Súčasťou je inštruktáž zubnej hygieny, ukážete si tipy a triky ako perfektne vyčistiť zuby zubnou kefkou. Dentálna hygienička Vám premeria medzizubné priestory a povie Vám, akú veľkosť medzizubnej kefky potrebujete. Môže sa stať, že budete potrebovať viac veľkostí medzizubných kefiek. Väčšina ľudí používa minimálne 2 veľkosti.

Vek, kedy začať s dentálnou hygienou je individuálny. Určite odporúčame pravidelné prehliadky u stomatológa od prvého roka dieťaťa 2 krát do roka. Takto sa dieťa naučí, že návšteva zubnej ambulancie je bežnou a nebolestivou súčasťou života. Zubný lekár Vám vzhľadom na stav zubov odporučí, kedy je už vhodné začať aj s dentálnou hygienou. Dentálna hygiena taktiež patrí k nebolestivým zákrokom a preto aj jej pravidelné absolvovanie môže vyústiť v pekný vzťah Vášho dieťaťa k zubnej hygiene a k starostlivosti o svoje zdravie. 

Periodicita dentálnej hygieny sa mení v závislosti od stavu chrupu pacienta. V priemere je to však 2 krát ročne pre udržanie chrupu bez zubného kameňa. V prípade potreby Vám dentálny hygienik alebo zubný lekár nastaví individuálne potrebný počet návštev a kontrol.

Objednajte sa na dentálnu hygienu telefonicky alebo priamo cez našu webovú stránku ešte dnes
a užívajte si zdravé, profesionálne vyčistené zuby bez bolesti.

Náš tip: Dentálna hygiena môže byť aj hodnotný darček.